
De bekende supermarkt Albert Heijn haalde eerder dit jaar alle zakken diepvries blauwe bessen van één kilo uit de schappen vanwege een mogelijke besmetting met het virus Hepatitis A.
Aan de hand van een nieuwsvideo en een nieuwsartikel over het onderwerp maken de leerlingen in groepjes of individueel een infographic op basis van de informatie die ze in het artikel vinden.
Wat je leert:
- Op basis van de informatie die ik uit een nieuwsartikel haal een infographic maken.
- Leerdoel: Begrijpend lezen, Infographic
- Vak: Maatschappijleer, Maatschappijwetenschappen, Nederlands
Lessuggesties
Bessen-infographic
- VO Bovenbouw
- VO Onderbouw
- Bekijk met de hele klas deze explainer video van Nu.nl over (mogelijk) besmette blauwe bessen:

- Je docent kiest ervoor om de klas te verdelen in groepjes van 4 à 5 leerlingen of dat jullie zelf (individueel) aan de slag gaan.
- Ieder(e) groepje/leerling krijgt een groot vel papier.
- Lees nu het nieuwsbericht van NU.nl rustig door en markeer de informatie die je zou willen laten terugkomen in je infographic:

- Let bijvoorbeeld op: het aantal besmettingen, mogelijke oorzaken van de besmettingen, wat Hepatitis A is, wat klanten moeten doen die een zak thuis hebben, waar de bessen vandaan komen. Alles waarvan jij denkt dat het informatief is om over het onderwerp te weten.
- Nu ga je aan de slag met het maken van je infographic. Als iedereen klaar is mag ieder groepje diens infographic aan de klas presenteren (of individueel een aantal leerlingen).